מאמרים, מאמרים

דלתות כניסה לבתי ספר

בכל מבנה הקיים בעולמנו ישנם מספר אלמנטים אשר הינם בגדר חובה. כלומר, ששום מבנה ציבורי, בניין משרדים, בית פרטי לא יהיה שלם בלעדיו. אחד מהפריטים המדוברים הינם דלתות הכניסה. אם נרצה להתמקד באחד המוסדות אשר בו ישנה חשיבות לדלתות אלו נוכל להבחין בבתי הספר השונים אשר מהווים מקור חינוכי ומוסד חשוב מאוד לתלמידים שבאמתחתו. דלתות כניסה לבתי ספר משווקות באופן יחסי לכמות המבוקשת ע"י מנהלי הרכש השונים והללו מנסים באופן תמידי לקנות את הטוב ביותר למוסד בו הם עובדים. אך כיצד נדע לבחור דלתות כניסה לבתי ספר אשר תהיינה גם מעוצבות וגם בטיחותיות? כדי לדעת לענות על שאלה זו נצטרך להכיר היטב את המוצר אותו רכשנו זה עתה.

האם ישנם דגשים חשובים בעת התור אחר דלתות כניסה לבתי ספר ?

כפי שנרמז קודם לכן, ישנם שני פרמטרים חיוניים אותם חשוב להכיר וליישמם בדלתות אשר יירכשו לבית הספר. הראשון והחשוב שבהם הוא הנושא הבטיחותי. במקום בו ישנם ילדים קטנים וגדולים יותר, ישנה השתובבות ורוח הנעורים נותנת אותותיה כל העת. משכך עלינו להכיר במפגע שיכול להתרחש בעת הדלתות תהיינה תקולות או פגומות. הדבר יכול לבוא לידי ביטוי בילדים אשר עלולים להיכנס בדלת בעוצמה, או בעת ייגרמו מעשי ונדליזם מכוונים לכיוון הדלתות וכדומה. בהקשר זה יש לבחור דלתות כניסה לבתי ספר העשויות מהחומרים הנכונים ביותר עבור מטרה זו. לא קשיחים מדי אך כמובן לא רכים כדי לא להקל על פורצים וגנבים.

יחד עם הפן הבטיחותי, ישנו הפן העיצובי. כל מוסד חינוכי ופרט בתי ספר אוהבים להתגאות ביופי של המקום בו לומדים התלמידים שלו. חלק מהנראות ועיצוב המקום מתבטא גם בפריטי הריהוט וכיוצא בזה גם בדלתות הכניסה הקיימות. במישור זה נעזרים האנשים באנשי מקצוע המכירים בעיצוב מבנים ומוסדות ציבוריים כך שיוכלו להתאים את אותן דלתות כניסה מעוצבות לבתי ספר המדוברים.

כמובן שלכל סוגיית הרכישה מתלווה תמיד התועלת לעומת העלות הקיימת. בדרך כלל את הדלתות מזמינים מראש בעת הקמת המוסד או בטרם שיפוצו. כפי שנעשה בתחומים אחרים, ככל שנעמיק בבדיקות בנושאים הפיננסים וההשלכות של רכישת דלתות כאלו ולא אחרות, כך ההחלטה תהיה מושכלת ולפיכך מוצלחת הרבה יותר. כמובן שככל שההחלטה תהיה טובה כך גם עלות התחזוקה תהיה נמוכה מה שיעלה את ערך הדלתות לטווח הרחוק.