מאמרים, מאמרים

דלתות כניסה למפעלים

כאשר אנו חושבים על מפעלים אנו מדמיינים מקום גדול רווי חדרים ואזורי תפעול שונים אשר בנויים בצורה מפותלת ומשדרים עוצמה רבה. הדבר נכון בדרך כלל וברוב המקרים, אולם האם אי פעם חשבנו כיצד בעת הקמת מפעל זה או אחר מתכננים האנשים המקימים אותו את פריטי הריהוט השונים? כיצד באים לידי ביטוי יכולות העיצוב והפונקציונאליות של הפריטים בעבודה המשותפת? אם נרצה לדון בהקמתן של דלתות כניסה למפעלים, נוכל להרחיב במילים על הדרך בה עוברת ההחלטה לרכוש דלת כזו או דלת אחרת למפעל המסוים. ישנם מספר פרמטרים על פיהם תיבחרנה הדלתות וכדי להבינם נצטרך להבין את המטרות של דלתות כניסה למפעלים ולשם מה נועדו ?

מהי הדרך הנכונה לבחירת דלתות כניסה למפעלים בתפקודים שונים ?

כל מי שמקצועו עוסק בתכנון ואפיון מבנים כגון מפעלים יודע היטב את האתגרים העומדים בפניו. לאחר שהמבנה עומד על תילו מתפנים אנשי המקצוע לעסוק בעיצוב ועימוד האלמנטים במרחב המפעל. ברוב המקרים התשתית הקיימת מחייבת אותם לפעול בצורה מסוימת. כדי לעמוד ביעדי העיצוב מתכננים ורוכשים את הציוד אשר עתיד להיות מותקן מבעוד מועד. דלתות כניסה למפעלים אינן שונות בהקשר זה. אולם כן יש להן מטרות ייחודיות באם יותקנו במפעל כלשהו.

אחת המטרות החשובות של דלת כניסה באזורים אלו הינה לבודד רעשים, מזיקים, וכניסתם של חומרים לא רצויים לחלל החדרים. מתוך כך דלתות כניסה לאזורי שונים צריכות להיות בנויות בצורה עמידה כלפי הצורך אותו הן משרתות. באם ידובר על דלתות כניסה למפעלים אשר תוצבנה בשערים החיצוניים, נוכל לתת ביטוי רחב יותר לפן העיצובי ופחות נעמוד על יכולות הדלת למדר דברים לא רצויים.

כמו כן, העלות של דלת המוצבת במפעל תהיה שונה באופן אינטואיטיבי מדלתות כניסה לבתים פרטיים. את זאת לוקחים בחשבון  האנשים המחפשים פריטים אלו עבור המפעל. עריכת סקר שוק איכותי יהיה לעיתים ההבדל בין הוצאות גבוהות לנמוכות במישור זה וכאשר מדובר במפעל הכמות של המוצרים המוזמנת עולה והמחיר שלה עולה בהתאם. השוואות בין המחירים בהם הספקים נוקבים יהיו לטובת כל מי שתר אחר דלת הכניסה הבאה של המפעל.

לסיכומו של עניין, ההתייחסות לדלתות כניסה צריכה להיות שונה כאשר אמורות להיות מותקנות הן במפעלים. כמויות של דלתות כניסה רבות יצטרכו לקבל התייחסות מקצועית ובחינה מדוקדקת של העוסקים ברכישתן, עד אשר ירכשו אותן בסופו של דבר.

קרא עוד: דלתות כניסה לבית פרטי