מאמרים, מאמרים

כיצד דלתות כניסה מוסיפות ייחודיות לבית שלנו?

ניתנת היום הרבה תשומת לב וחשיבות לא קטנה לעיצוב הסביבה שלנו. עיצוב הבית שאנו גרים בו, הגינה והאלמנטים שבתוכם. בעקבות התפתחות הטכנולוגיה והעיצוב התעשייתי המפותח שמספק מגוון של מוצרים בעלויות נוחות ובאסתטיקה מרבית, גם לדלת הכניסה יש אמירה עיצובית.

דלת הכניסה נפתחת ונסגרת מדי יום והמגע עמה הוא יומיומי; בבית, בעבודה ובכל מקום. המפגש השגור עם דלתות הכניסה מצריך התייחסות עיצובית ואישית משלו. חשוב שהדלת תהיה מותאמת לחלל שאליו היא מיועדת. ניתן למצוא היום מגוון של דלתות בצבעים ומחומרים מושבחים ובעיצוב מקורי ומרשים.

בחירות עיצוביות וייחודית                                                                                      

דלת הכניסה היא לחיצת היד של הבית, הרושם הראשוני שיש לכל אורח או מבקר חולף עליכם, על הבית שלכם ועל הבחירות העיצוביות שלכם. זו גם הסיבה שבכל שיפוץ ראשוני בבית החדש רק מחפשים תרוץ להחליף גם את דלת הכניסה, שתתאים לדיירים החדשים כמו כפפה ליד, שתייצג את החזון שלנו נאמנה בזמן שאנחנו רצים לפתוח אותה ולהזמין פנימה. בחירות עיצוביות של דלתות הכניסה כוללות בחירה בין כנף אחת או שתיים, חריטות מיוחדות, צבעים בולטים, דלתות פלדה או דלתות עץ (שימו לב בדלתות לעץ לאין הן פונות, בכיוונים דרומה ומערבה הן יינזקו בקלות תוך שנה שנתיים עקב שמש חזקה) וכמובן שלט הכניסה.

מסתוריות או צבעוניות                                                                                                  

דלתות כניסה מעוצבות היום עד הפרט הקטן ביותר; ניתן לבחור באופציה שמשלבת בה זכוכית חצי שקופה, או אולי לשמור על צבע אחיד עם קווי מתאר ישרים בסגנון מינימליסטי ונקי, ישנן דלתות עם עיטורים מיוחדים וציורים מהממים ויש גם דלתות חלקות לחלוטין שמספיק להן שלט כניסה ומזוזה. הבחירה העיצובית הנכונה ביותר היא זו ההולמת את הבית ואת חלל הכניסה אליו, וכמובן שאין אופציה טובה יותר מאשר להתאים את דלתות הכניסה לדלתות הפנימיות של הבית כדי לשמור על חזות אחידה משלימה.

קצת ידע טכני                                                                                                            

כאמור דלתות פלדה הן הבטיחותיות ביותר; בכל אופן יש לבחור בדלת בעלת תווית איכותית עם תקן לעמידות בפני פריצה (1-4 כוכבים). בין אם מדובר בסגנון פשוט ונקי או דלת מעוצבת עם חריטות וידיות מרשימות לדלתות פלדה יש מבחר אופציות והן גם נשמרות לאורך שנים רבות ולא מאבדות מאיכותן. פתח הבנייה המינימלי לדלת הכניסה הוא רוחב של 100 סנטימטר על גובה 207 סנטימטר כדי לאפשר מעבר נוח עם חבילות, עגלות וכיוצא בזה, שימו לב גם למידות מאחורי הדלת על מנת לאפשר לה להיפתח בלי להיתקע בקיר, לרוב דלתות כניסה לבית נפתחות פנימה. בין תחתית הדלת לרצפה שמרו על רווח של 5 סנטימטר לבטיחות נגד שריפות ומניעת כניסת מזיקים הביתה.