מאמרים, מאמרים

על תאורת חוץ ודלתות כניסה

מכירים את הסיטואציה שאתם מגיעים מאוחר הביתה וחושך בחוץ, קר, גשם, ולכו תמצאו עכשיו את המפתח שטבע לו עמוק בתוך התיק, "הלוואי שהיה כאן איזה אור" אתם אומרים לעצמכם בלב, אז גמד קטן שמע אתכם וחש מהר להמציא פטנט שכזה, תאורת חוץ מעל דלתות כניסה.

גם עולם הדלתות לא מפסיק מלהתפתח, להשתדרג ולהתחדש; בתבליטים, מרקמים גוונים, שילובי חומרים שיחד, עם הטכנולוגיה המתקדמת, יוצרים דלתות כניסה מעוצבות, יפות, איכותית עם ניחוח יוקרתי ועשיר.  היום גם ניתן לשלב גופי תאורה לדלתות וזה כבר לחלוטין עושה את כל ההבדל. תפקיד גוף התאורה שמשולב עם דלת הכניסה מטרתו להאיר את הדלת ואת הייחודיות שלה ולהאיר את האזור של הכניסה של הבית בלבד.

גוף תאורה                                                                                                                        

במקרים רבים שבהם מעוניינים להאיר את הדלת על ידי גופי תאורה, האופציות הן גוף תאורה שקוע או ספוט מתכוונן שמטמיעים בהתקנה פשוטה מעל הדלת ואז הם יוצרים תאורה ממוקדת שמתמקדת בדקורציה ובחריטות המיוחדות שעל הדלת ומדגישה את היופי שלה.  

מבואת הכניסה                                                                                                                 

לתאורת דלתות יש יתרון פרקטי נוסף בכך שהיא מסמנת את הכניסה בלבד, היא לא מפיצה אור לשום כיוון למעט הכניסה וניתן לראות את המפתחות וכל מה שנחוץ בלילה באמצעות התאורה. יש אפשרות בכל מסדרון ארוך בו יש דלתות, להאיר את הכניסה שלהן באמצעות תאורה מעל הדלת. זה פחות מפריע וממקד את האור בדיוק במקום הנחוץ. התאורה שיש על הקירות לצד הדלת מגיעה באמצעות גופי תאורה צמודים כשניתן לבחור כאלה שמתכתבים בדיוק עם הדלת, עם הסגנון שלה, החומריים מהם היא עשויה ועוד.

תאורת חוץ ודלתות כניסה                                                                                                     

כל דלת כניסה היא למעשה כרטיס ביקור של החלל פנימה. היא זו שמרמזת כיצד החלל נראה מפנים והיא עשויה להתחיל את הקו העיצובי של כל הבית. תאורת חוץ היא זו שמאירה את השביל עד לכניסה של הבית וגם את דלת הכניסה עצמה. ניתן לבחור גופי תאורת חוץ רבים, תאורה עומדת שמשלבת באת כל החלל באופן הרמוני ומקשטת את הגינה ואת כל אזור הכניסה של הבית. יש אלטרנטיבה יפה ויוקרתית שמקנה מראה מאוד איכותי ומרשים בעזרת תאורת 'שנדליר', גוף תאורה ייחודי שבעת שממתינים בכניסה או כל הדרך עד אליה לא מפסיקים להתפעם מהיופי שלו. מה שכן חשוב מאוד לשים לב שכל גוף תאורה שתבחרו, יהיה גוף תאורה שמתאים וחסין מול התנאים של מזג האוויר.